top of page

Hakkımızda

PALALI Lastik ve Ayakkabı Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, ticaret odasının resmi kayıtlarına göre 1959 yılında kurulmuş olmasına rağmen 1948 yılından beri ayakkabıcılık alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmanın kurucuları olan aile büyükleri yemeni olarak adlandırılan çarık imalatı yapmışlar ve satışını da kendileri yapmıştır.

Uzun yıllar boyu kazandıkları birikimlerle 1953 yılında mest lastiği üretmek için aile fertleri ile birlikte seri üretim için fabrika kurmuşlardır. Daha sonra 1982 yılında şirketin 2.nesil yöneticileri PVC esaslı çizme üretmek için fabrikanın temellerini atmışlardır. Bu tarihten beri Türkiye’de sattıkları ürünleri markalarıyla özdeş hale getirmişler ve sektörün en köklü, bilgili ve itibarlı firma haline gelmişlerdir. Yapılan ihracatlarla da markayı yurtdışına çıkarmışlar ancak kapasitesinin yetersiz oluşuyla köklü bir yer edinilememiştir.

MİSYONUMUZ

Ülkeye, insanlara ve dünyaya bütün teknolojik ve bilimsel kavramlar içerisinde hizmet veren; üretim ve değerler bütünü olabilmektir.

VİZYONUMUZ

Global Dünya pazarında ortak standartlara sahip, dünya ekonomisi içerisinde yerini almak ve Markasının, Asya’nın en ücra köşesinden Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş ülkelere kadar aynı derecede değer görmesini sağlamaktır

.

PAZARLAMA HEDEF VE AMAÇLARIMIZ

  • İşletmelerin en temel amacı; para kazanmaktır. Para kazanmayı sahip olduğu değerler doğrultusunda yaparken, üretmiş olduğu ürünleri çeşitlendirerek, sektörde kendi konusunda daha entegre bir tesis haline gelmektir.

  • Pazarlama departmanının yurtdışına açılması ve bu yönde elemanların istihdamı.

  • Sektör dışına çıkmadan, ürün çeşitlendirmeleri ve bu ürünlerin nihai tüketiciler gözünden değerlendirilmesi.

  • Kaliteli üretim anlayışından vazgeçmemek.

  • Reklam, fuar katılımları, satış sonrası hizmetler vb. faaliyetler için bütçe ayrılması ve bunların uygulanması.

  • AR-GE’ ye yapılan yatırımların arttırılması.

  • Banka aracılığı ile risksiz satış politikasının hayata geçirilmesi.

bottom of page